Kontakt

Her finder du kontaktinformationer på ansatte, herberger og væresteder.

WeShelter

Fonden Missionen blandt Hjemløse
Gl. Køge Landevej 137
2500 Valby
Tlf.: +45 36 16 11 13
Mail: kontakt@weshelter.dk
Cvr. 80968515

Bankoverførsler:
Reg. 9570
Konto nr. 0009001859

MobilePay:
69 212

Presse:
Kommunikationskonsulent Jane Fogedby, jf@weshelter.dk, +45 42 40 65 89

Download direktør Ole Abildgaard Mikkelsens pressefoto her

Ansatte

Aja Bierring Kristoffersen
Programchef

Anita Damkjær Eriksen
Programchef - på barsel

Charlotte Juhl-Hansen
Frivilligchef

Elvira Stürup
Praktikant

Emilie Gad
Udviklingskonsulent

Flemming Astrup
Økonomikonsulent

Gry Krath Johansen
Projektkonsulent

Helle Ourø Nielsen
Chefkonsulent

Jane Fogedby
Seniorkonsulent, kommunikation og indsamling

Karina Bisgaard-Frantzen
Udviklingskonsulent

Kasper Waale
Kommunikationskonsulent

Kiwie Winther
Udviklingskonsulent

Maria Mousten
Studentermedhjælper

Maria Öhman Roelsgaard
Udviklingskonsulent

Nor Voldum-Clausen
Analyse- og udviklingskonsulent

Ole Abildgaard Mikkelsen
Direktør

Ro Slotø
Kommunikationskonsulent

Kontakt til de sociale tilbud i WeShelter

Herberger

Kollegiet Gl. Køge Landevej
Gl. Køge Landevej 137
2500 Valby
Tlf.: +45 36 30 43 21
Mail: kollegiet@kollegiet.info

Forstander: Kjeld Ebdrup (kjeld@kollegiet.info)

Ungeherberget Sporsløjfen
Ved Sporsløjfen 2
2100 København Ø
Tlf.: +45 42 45 60 66 og +45 42 45 60 63
Mail: info@rg60.dk

Forstander: Thommi Nielsen (thommi@rg60.dk)

Aktivitets- og samværstilbud

Leder af WeShelters aktivitets- og samværstilbud
Mikael Jakshøj
Tlf.: +45 20 55 31 70
Mail: mij@weshelter.dk

NABO Center Amager
Portugalsgade 10
2300 København S
Tlf.: +45 30 36 80 70
Mail: amager@nabocenter.dk

Daglig leder: Betina Sandberg Christensen (bs@nabocenter.dk)

Pegasus
Enghavevej 110, st.
2450 København SV
Tlf.: +45 22 89 06 09
Mail: pegasus@weshelter.dk

Daglig leder: Tina Grevsen (tina@weshelter.dk)

Offsides Sociale Haver
Bispebjerg Hospital, Ebba Lunds Vej
2400 København NV
Tlf.: +45 24 25 68 32

Daglig leder: Lise-Lotte Damkjær (lid@weshelter.dk)