fbpx

Kontakt

Her finder du kontaktinformationer på ansatte, herberger og væresteder.

WeShelter

Fonden Missionen blandt Hjemløse
Slotsgade 2, 1. sal
2200 København N
Tlf.: +45 36 16 11 13
Mail: kontakt@weshelter.dk
Cvr. 80968515

Bankoverførsler:
Reg. 9570
Konto nr. 0009001859

MobilePay:
69 212

Presse:
Kommunikationskonsulent Kasper Waale, kw@weshelter.dk, +45 29 39 39 86

Download direktør Ole Abildgaard Mikkelsens pressefoto her

Ansatte

Aja Bierring Kristoffersen
Programchef

Anita Damkjær Eriksen
Programchef

Camilla Gohr
Udviklingskonsulent

Charlotte Juhl-Hansen
Frivilligchef

Emilie Bilbo Knudsen
Studentermedhjælper

Emilie Gad
Udviklingskonsulent

Emilie Hem
Konsulent, politik, fonde og partnerskaber

Fie Friis Tinning
Udviklingskonsulent

Flemming Astrup
Økonomikonsulent

Helle Ourø Nielsen
Chefkonsulent

Jane Fogedby
Seniorkonsulent, kommunikation og indsamling

Karina Bisgaard-Frantzen
Udviklingskonsulent

Kasper Waale
Kommunikationskonsulent

Kenneth Darre
Kommunikations- og fundraisingchef

Kiwie Winther (på barsel)
Udviklingskonsulent

Maria Mousten
Studentermedhjælper

Nor Voldum-Clausen
Analyse- og udviklingskonsulent

Ole Abildgaard Mikkelsen
Direktør

Ro Slotø
Kommunikationskonsulent

Kontakt til de sociale tilbud i WeShelter

Herberger

Kollegiet Gl. Køge Landevej
Gl. Køge Landevej 137
2500 Valby
Tlf.: +45 36 30 43 21
Mail: kollegiet@kollegiet.info

Forstander: Kjeld Ebdrup (kjeld@kollegiet.info)

Ungeherberget Sporsløjfen
Ved Sporsløjfen 2
2100 København Ø
Tlf.: +45 42 45 60 66 og +45 42 45 60 63
Mail: info@rg60.dk

Forstander: Thommi Nielsen (thommi@rg60.dk)

Aktivitets- og samværstilbud

Leder af WeShelters aktivitets- og samværstilbud
Mikael Jakshøj
Tlf.: +45 20 55 31 70
Mail: mij@weshelter.dk

NABO Center Amager
Portugalsgade 10
2300 København S
Tlf.: +45 30 36 80 70
Mail: amager@nabocenter.dk

Daglig leder: Betina Sandberg Christensen (bs@nabocenter.dk)

Pegasus
Enghavevej 110, st.
2450 København SV
Tlf.: +45 22 89 06 09
Mail: pegasus@weshelter.dk

Daglig leder: Tina Grevsen (tina@weshelter.dk)

Offsides Sociale Haver
Bispebjerg Hospital, Ebba Lunds Vej
2400 København NV
Tlf.: +45 24 25 68 32

Daglig leder: Lise-Lotte Damkjær (lid@weshelter.dk)